Корупція в армії вбиває! Повідом про випадки зловживань!

5 лют. 2018

Прискорення темпів боротьби з корупцією може стати найбільшою трансформацією, якої Україна може досягти у 2018 році, - заявила 1 лютого посол Сполучених Штатів Америки Марі Йованович на конференції Американської торговельної палати в Україні.

Джерело: Бермет Талант, KyivPost.

"Інвестиції у бізнес та зростання відбуваються в Україні не там, де це потрібно, - сказала Йованович. - Вони задихаються від ненадійної та нереформованої судової системи. З цієї причини уряд Сполучених Штатів є затятим прихильником створення антикорупційного суду, до складу якого мають входити належним чином перевірені судді, яким були б притаманні риси найвищої доброчесності".

У словах посла відображаються результати останнього опитування Американської торговельної палати в Україні щодо сприйняття корупції у міжнародній діловій спільноті в Україні, результати якого були опубліковані 29 січня.

Згідно з результатами опитування, 89 відсотків респондентів зазначають, що боротьба з корупцією є пріоритетом для сприяння економічному зростанню України та залученню іноземних інвестицій. Сімдесят один відсоток респондентів зазначили, що суди є найбільш корумпованими установами, а потім вже податкові та митні органи.

Проте реформи в Україні, здається, уповільнились, і навіть у дуже очікуваному створенні антикорупційного суду прогрес не є великим: два законопроекти, складені депутатами, були заблоковані та вилучені, й лише наприкінці грудня президент Петро Порошенко остаточно подав на розгляд парламенту свій проект закону про Вищий антикорупційний суд.

Проте законопроект президента вже викликав критику з боку МВФ за те, що він не виконує ані рекомендації Венеціанської комісії Ради Європи, ані зобов'язання України за програмою кредитування МВФ на суму 17,5 млрд. доларів. Україна отримала останній мільйонний транш від МВФ у квітні минулого року, але з того часу не виконала вимог щодо надання наступного траншу.

"Ми з нетерпінням очікуємо швидкого ухвалення закону, який відповідає міжнародним стандартам і українській конституції", - сказала посол Йованович.

Вона також вказала на деякі досягнення України в умовах складних обставин, у яких перебуває країна, враховуючи російську допомогу Донбасу, який все ще воює. На її думку, найбільшими досягненнями уряду в 2017 році було ухвалення закону про захист підприємств від самочинних рейдів з боку правоохоронних органів, започаткування електронної системи складання податків та зниження ставки роялті для виробників газу.

Виступаючи на тому ж заході Американської торговельної палати в Україні, прем'єр-міністр Володимир Гройсман оголосив, що його кабінет наразі має в стадії узгодження і впровадження 35 законів, які стосуються підприємств.

 

Останні новини

 • Перспективи продовження співпраці вітчизняного оборонного відомства з Центром CIDS за новим Проектом на 2019-2021 роки за напрямками зміцнення доброчесності та запобігання корупції та здійснення державних закупівель

  докладніше
 • За словами координатора програми внутрішнього контролю Міноборони США Стівена Сільверстайна, нова система підвищить рівень довіри США та інших країн-донорів до українського оборонного відомства.

  докладніше
 • Сьогодні, 6 лютого, відбулась зустріч Міністра оборони України Степана Полторака, іноземного радника від Великої Британії Філа Джонса та директора аудиторської фірми UK Audit Company Джона Чесшира.

  докладніше
 • Уряд США є затятим прихильником створення антикорупційного суду, до складу якого мають входити належним чином перевірені судді

  докладніше