УКР

Актуально

Координатор проектів ОБСЄ допомагатиме Україні у посиленні демократичного контролю за секторами оборони та безпеки

Координатор проектів ОБСЄ сьогодні відкрив нову сферу проектної допомоги Україні – вдосокналення демократичного контролю за секторами безпеки та оборони – презентацією міжнародного досвіду та кращих практик на конференції в Києві.

Подія, організована спільно з Верховною Радою та Міністерством оборони, зібрала понад 120 парламентарів, військових та цивільних представників різних відомств, експертів та громадських активістів, щоб представити основні принципи в даній сфері та практичні приклади з інших країн.

Учасники мали можливість дізнатися про національні моделі парламентського та громадського контролю за оборонним сектором в Австрії, Болгарії, Данії, Німеччині та Норвегії.

“Здатність парламенту та суспільства в цілому контролювати силові органи є справжнім лакмусовим папірцем для перевірки на справжність демократії та верховенства права» -  відзначив Джеффрі Ерліх, заступник Координатора проектів ОБСЄ в Україні. «Подібний нагляд також допомагає посилити ефективність без пекового сектору, викорінюючи корупцію та посилюючи зв’язок між суспільством та збройними силами».

Ігор Долгов, заступник міністра оборони України  відзначив: «Для мене немає питання, чи можна поєднати нинішню кризу з проведенням реформ у оборонному секторі, в тому числі у посиленні інструментів демократичного громадського контролю в збройних силах. Це і потрібно, і вже відбувається»

До кінця року, Координатор проектів ОБСЄ надаватиме експертну підтримку в розробці концепції та плану дій для демократичного контролю, допомагатиме діалогу між військовими, парламентарями, експертами та громадськістю, сприятиме  підвищенню обізнаності серед загалу через розробку відповідних онлайн-ресурсів. Подальша допомога буде продовжуватися і після 2016 року. 

Проект також спирається на експертну підтримку в рамках партнерства з Женевським центром демократичного контролю за збройними силами (DCAF).

Джерело: ОБСЄ

arrow-diagcaret-downenvelopelogo-obselogo-obse-minlogo-pormuphonesearchtexttwittertypeuser