УКР

Актуально

В Харкові обговорили Концепцію демократичного контролю над ЗС України

В рамках спільного проекту ОБСЄ та МОУ «Допомога Україні у посиленні демократичного контролю над Збройними Силами України» 12 вересня 2017 року в Харкові відбулось попереднє обговорення Концепції посилення демократичного контролю над ЗС України.

Окрім представників ОБСЄ, МОУ, експертів Проектного офісу реформ та окремих парламентарів, на зустріч прибули близько півсотні запрошених учасників (волонтери, громадські активісти, представники громадських організацій, місцевих органів самоврядування, вищих військових установ м. Харків та Харківського обласного військового комісаріату).

У фокусі дискусії обговорювалися наступні теми:

Посилення демократичного цивільного контролю над ЗСУ та зворотного зв'язку (армія та громадянське суспільство – Громадська рада при МОУ; діалог армії та суспільства – «Живі зустрічі»)

Захист прав військовослужбовців (відкритість та прозорість – публічність роботи над запитами та зверненнями; посилення захисту прав військовослужбовців: механізми опрацювання запитів, звернень та скарг; створення посади в Міністерстві оборони по захисту прав військовослужбовців). 

Найбільше запитань викликали теми діяльності Громадської ради при МОУ та відкритість і прозорість міністерства перед громадськістю.

Додаткова інформація:

Спільний проект ОБСЄ та МОУ «Допомога Україні у посиленні демократичного контролю над Збройними Силами України»  стартував у 2016 році.

До виконання проекту ОБСЄ долучила цивільних експертів з Проектного офісу реформ Міноборони. Очікуваним результатом проекту має стати доопрацювання Концепції посилення демократичного контролю над ЗСУ відповідно до стандартів ОБСЄ і НАТО.

Обговорення концепції в Харкові

Наступні обговорення між усіма зацікавленими учасниками процесу відбудуться:

26 вересня у Дніпрі (готель «Абрі»)

10 жовтня у Одесі (готель «Женева»)

24 жовтня у Львові (готель «Телець»)

8 листопада у Маріуполі (готель «Reikartz Mariupol») та 15 листопада у Києві (готель «Русь»)

Контактна особа від Проектного офісу реформ: Наталія Зейналова, +38 (067) 58-58-023,  nata.zein@ofis-reform.org.ua

arrow-diagcaret-downenvelopelogo-obselogo-obse-minlogo-pormuphonesearchtexttwittertypeuser