УКР

Актуально

В Києві обговорили концепцію демократичного контролю над ЗСУ

Робочий варіант Концепції демократичного контролю за Збройними силами України обговорили на міжнародному семінарі, організованому  Координатором проектів ОБСЄ спільно з Міністерством оборони України та Верховною Радою України 31 жовтня 2016р. Під час заходу парламентарі, представники  силових та безпекових відомств, міжнародні експерти та представники громадянського суспільства обговорили шляхи підсилення парламентського та громадського нагляду за військовими.

«Розвиток демократичного контролю над збройними силами – один з головних напрямів військової реформи, розпочатої Міноборони. Водночас, це вимога сучасного українського суспільства, яке бажає бачити армію прозорою та підконтрольною структурою, яка виконує волю народу, а не є політичним інструментом.

Це складна, однак досяжна ціль. Вже зараз ми спостерігаємо збільшення долі цивільного складу в Міноборони, почалась реорганізація силових відомств відповідно до найкращих практик країн НАТО. Впровадження концепції демократичного контролю дозволить нам продовжити успішну роботу в цьому напрямку і створити ефективну воєнну організацію, якій громадяни України можуть довірити захист своєї країни», - зазначив Ігор Долгов, заступник Міністра оборони України з питань європейської інтеграції.

IMG_0645

Під час події парламентарі, міжнародні експерти та представники громадського суспільства обговорили проект Концепції. Цей документ закладає основи для подальшого законодавчого врегулювання демократичного контролю в Україні. Концепцію розробили фахівці Проектного офісу реформ Міністерства оборони України – органу, що підтримує ефективні та демократичні перетворення в оборонному відомстві. При розробці документу було використано досвід інших країн та найкращі практики, презентовані Координатором проектів ОБСЄ в Україні влітку.

«Головне завдання мого офісу насамперед озброїти наших українських партнерів знаннями про те, яким чином демократичний контроль працює в інших державах з регіону ОБСЄ, щоб вони могли обрати та навіть вдосконалити моделі, які працюватимуть в інтересах суспільства та з врахуванням місцевих реалій. Стала практика контролю за військовими насправді ніколи не працює на послаблення здатності країни захищати себе, навпаки це інструмент посилення безпеки з врахуванням потреби захищати права людини»,  підкреслив Вайдотас Верба, Координатор проектів ОБСЄ в Україні.

У семінарі також взяли участь: Уляна Супрун, в.о. Міністра охорони здоров’я; Андрій Загороднюк, Голова Офісу Реформ Міноборони; Філіпп Флурі, заступник директора Женевського Центру з демократичного контролю за збройними силами (DCAF); Курт Майснер, Голова Відділу реформ сектору безпеки та сектору оборони при Міністерстві оборони Австрії; Карл Шнееманн, Керівник Військової комісії з розгляду скарг Міністерства оборони Австрії; Валері Ратчев, Центр управління безпеки та оборони, Софія.

Під час заходу також було презентовано веб-ресурс www.civilian.defence-reforms.in.ua, на якому зібрані матеріали щодо кращих світових практик в цій сфері та інформація для громадян щодо демократичного контроля за військовими в Україні.

arrow-diagcaret-downenvelopelogo-obselogo-obse-minlogo-pormuphonesearchtexttwittertypeuser