УКР

Актуально

В Національному університеті оборони пройшов курс «Демократичний цивільний контроль над збройними силами»

Днями в Національному університеті оборони України завершився курс «Демократичний цивільний контроль над збройними силами» за участю фахівців Європейського центру з вивчення питань безпеки ім. Дж. Маршалла.

Курс було організовано в рамках Програми НАТО з удосконалення військової освіти DEEP (Defense Education Enhancement Program) на 2017 рік. DEEP надає практичну підтримку окремим країнам у розробці та реформуванні професійних навчальних закладів, сприяє розвитку оборонного потенціалу, розвитку спільних можливостей та стандартизації, а також сприяє сумісності процесів та методологій зміцнення демократичних інститутів.

Безпосереднім керівником Програми DEEP у Національному університеті оборони України є заступник декана Європейського центру з вивчення проблем безпеки імені Дж. Маршалла професор Свен Бернард Гаре, за активної підтримки якого був проведений перший з шести запланованих на найближчий рік курсів.

В навчанні взяли участь близько 40 фахівців МО, ГШ та Національного університету оборони, а також представники Проектного офісу реформ МОУ.

Навчання в рамках курсу здійснювались міжнародними експертами з Німеччини, Угорщини, Хорватії, Чорногорії, які окрім тематичних занять долучилися до підготовки інструкторів з числа наукових та науково-педагогічних працівників університету з метою імплементації наданих матеріалів до змісту навчальних програм курсів підвищення кваліфікації та магістерських програм фахівців оперативно-стратегічного та оперативно-тактичного рівнів підготовки.

За результатами спільної роботи була розроблена програма курсу, який буде представлений в університеті у жовтні 2017 року, а у листопаді відбудеться його апробація в межах магістерської програми фахівців оперативно-тактичного рівня підготовки.

Представники Проектного офісу реформ МОУ готові виступити доповідачами у наступних курсах «Демократичний цивільний контроль над збройними силами» з наступних тем:

  • Цивільний Міністр оборони і керівництво
  • Державний контроль і інститути демократичного цивільного контролю над ВСУ
  • Механізм здійснення моніторингу та оцінки діяльності органів управління
  • Взаємодія ВСУ з суспільством, громадськими організаціями та ЗМІ
  • Права військовослужбовців
  • Ступінь інформованості
  • Перехідне правосуддя
arrow-diagcaret-downenvelopelogo-obselogo-obse-minlogo-pormuphonesearchtexttwittertypeuser